„Szukam słów” poezja Anny Saciuk-Nowak w Czytelni

Powiększ obrazSpotkanie grupy poetyckiej Akant

5 czerwca w Czytelni Naukowej odbyła się uroczysta prezentacja tomiku poetyckiego Anny Saciuk-Nowak „Szukam słów”. Wieczór autorski został przygotowany i poprowadzony z dużą starannością przez Marię Górską, byłą kierowniczkę Czytelni Naukowej, gdzie wspólnie z poetką przepracowały wiele lat. Wybrane wiersze z tomiku czytał Michał Muskat, a twórcą oprawy muzycznej oraz znakomitych ballad poetyckich, świetnie oddających klimat był Piotr Prokaryn.

Niespodzianką zarówno dla publiczności i poetki był występ obecnego na wieczorku brata poetki – Andrzeja Saciuk, śpiewaka operowego występującego na scenie Deutsche Oper Am Rhein w Dusseldorfie uhonorowanego tytułem kamer Singer, który ufundował wydanie tomiku. Towarzyszył mu przy pianinie Piotr Saciuk – prywatnie syn. Warto nadmienić, jak ważną rolę pełni córka poetki Agnieszka Orszulak, która jest pierwszą recenzentką wierszy oraz która zaprojektowała kształt graficzny publikacji oraz formę edytorską.

Na zakończenie również zaśpiewała pani Zofia Wierzbicka zaprzyjaźniona z poetką, swego czasu śpiewaczka zespołu Śląsk.

Ten wieczór był wyjątkowy, przepełniony piękną poezją, cudownym śpiewem. Pozostanie niezapomnianą chwilą z niepowtarzalnym klimatem. I na długo pozostanie w nas.