Świętujemy z Pluszowymi Misiami w BD65

Powiększ obrazŚwiętujemy z Pluszowymi Misiami w BD65

W drugiej połowie listopada Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 gościła niezwykłe stwory. Były to pluszowe niedźwiadki, które co roku odwiedzają naszą Placówkę. 25 listopada na całym świecie obchodzimy Święto Pluszowego Misia. W uroczystych obchodach wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 113. Misie należą do najbardziej ulubionych maskotek. Kochają je dzieci i dorośli.

Zajęcia rozpoczęliśmy prezentacją, dzięki której przedszkolaki dowiedziały się jak powstało to niezwykłe święto i dlaczego obchodzimy je w listopadzie. Następnie przedstawialiśmy „misiowych” bajkowych bohaterów. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek i Paddington to postacie literackie, które nie tylko wzbudziły podziw wśród naszych gości, ale okazało się że są także znane jako maskotki.

Następnie w oparciu o wiadomości z pokazu odgadywaliśmy „Niedźwiadkowy quiz”. Na zakończenie dzieci otrzymały zabawne misie origami do pomalowania.

Kochane misie życzymy wam wszystkiego najlepszego!