Światowy Dzień Pluszowego Misia w W37

Powiększ obrazŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia w W37

W listopadzie w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 wraz z dziećmi z okolicznych przedszkoli obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci oglądały przygotowane przez nas prezentacje dotyczące tych milusińskich zabawek, malowały swojego własnego misia oraz karmiły bardzo głodnego misia. Dowiedziały się, że są o nim pisane opowiadania, powieści, piosenki oraz wiersze. A także o tym kiedy powstał pierwszy miś i kto go wykonał. Przedszkolaki dużo wiedziały o misiach. Znały też piosenki z misiami.

25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, został ustanowiony Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Miś, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek wszystkich dzieci. Jest niczym przyjaciel, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujemy. Taki, który nigdy nie zdradzi, nie zrani i nie zawiedzie. To jemu powierza się największe tajemnice, z nim się dzieli radościami i smutkami. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytula się zasypiając. Jest również bohaterem filmów np. Miś Uszatek, Miś Colargol, Miś Paddington, Miś Fazzy, Miś Yogi, Miś Me To You i Kubuś Puchatek czy Gumisie.

Kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia? Czy ktoś trzyma go jeszcze na szafce i ukradkiem jak nikt nie widzi, bierze do rąk i głaszcze jednocześnie wspomina czas, kiedy miał kilka lat? Może wówczas przypominają się dawno zapomniane piosenki, takie jak „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”, „Miś” i „Miś Uszatek”.

Pozostajemy z przesłaniem:
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.
Bez względu na to, ile mamy lat – kochajmy misie!