Świąteczne spotkania w BD65

Powiększ obrazŚwiąteczne spotkania w BD65

W grudniu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbył się cykl spotkań – warsztatów literacko-plastycznych dotyczące polskich tradycji bożonarodzeniowych. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkoli nr 113, 120 oraz ze Szkół Podstawowych nr 285 i 378.

Tradycyjne polskie święta to radosny okres połączony z poczuciem rodzinnego ciepła i bezpieczeństwa. W tym czasie pamiętamy o życzeniach świątecznych i noworocznych dla naszych rodzin i znajomych.

Podczas zajęć nasi mili goście słuchali opowiastek: „Wyprawa Świętego Mikołaja” i „Świąteczny aniołek” oraz oglądali prezentację audiowizualną „Zimowy, świąteczny czas”. Po pokazie rozmawialiśmy o różnych sposobach spędzania świąt oraz o swoich wymarzonych prezentach od Świętego Mikołaja. Słuchaliśmy również ulubionych kolęd przedszkolaków, śpiewanych przez zespół „Arkę Noego”.

Na zakończenie dzieci wykonywały prace plastyczne ozdoby świąteczne – mikołaje, aniołki i choinki. Po zajęciach odwiedzał nas Święty Mikołaj, który za pięknie wykonane prace i wzorowe zachowanie obdarował wszystkich słodkimi upominkami.

Życzymy Wszystkim rodzinnych i zimowych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!