Świąteczne malowanie kubków w BD65

Powiększ obrazŚwiąteczne malowanie kubków w BD65

2 grudnia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyły się warsztaty artystyczne „Kubek ręcznie malowany”  o tematyce świątecznej. Uczestniczyli      w nich  mieszkańcy Targówka i okolic. Każdy artysta – amator tworzył swój stylowy i oryginalny kolorowy kubek przy użyciu stempli i efektownych  szablonów.  Uczestnicy zapoznali się z  technikę malowania ceramiki  oraz sposobami  ozdabiania naczyń.

Przepiękne prace pomalowane w świąteczne wzory: choinki, bałwanki, gwiazdki, bombki i śnieżynki zostaną dla utrwalenia malowideł  wypalone w piecu ceramicznym w celu ich dalszego użytkowania. Będzie je można odebrać w bibliotece po kilku dniach.

Warsztaty prowadziła  Joanna Jagusiak, właścicielka pracowni malowania ceramiki MadeByYou  Sam pomaluj ceramikę.

Warsztaty zrealizowano  w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne”  z  budżetu partycypacyjnego na rok  2019.