Świąteczne imprezy w BD65

Powiększ obrazŚwiąteczne imprezy w BD65

W grudniu br. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyły się atrakcyjne imprezy okolicznościowe. Były to: Świąteczny koncert „Spotkanie z Mikołajem” w wykonaniu zespołu Pro Arte oraz dwa spektakle „Pinokio” i „Czerwony Kapturek z elementami świątecznymi” teatru „Blaszany Bębenek. W spotkaniach uczestniczyli dzieci i dorośli mieszkańcy Targówka – czytelnicy naszej placówki.

W trakcie koncertu śpiewaliśmy kolędy wraz z artystami, oraz wspaniale się bawiliśmy w zabawy zainscenizowane przez Świętego Mikołaja. Były bajki, muzyka i taniec. Każdy z młodych uczestników imprezy otrzymał w prezencie od Mikołaja świąteczne książki i słodycze.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Bawimy się w bibliotece. Całoroczne animacje dla najmłodszych. Bródno Podgrodzie” realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.

Podobnie jak koncert wielkim zainteresowaniem cieszyły się spektakle teatru „Blaszany Bębenek”. Przedstawienie „Pinokio” było opowiastką o drewnianym pajacyku, który został wystrugany przez ubogiego stolarza Dżepetto. Z czasem Pinokio zaczynał odczuwać ludzkie emocje. Za dobre zachowanie otrzymywał nagrody, a za złe ponosił przykre konsekwencje. Najgorszą z nich był wydłużający się nos, który po każdym kłamstwie stawał się coraz dłuższy.

Drugi spektakl „Czerwony Kapturek” – to adaptacja baśni Charles’a Perraulta w niezwykłej odsłonie. Przedstawienie opowiadało o przygodach małej dziewczynki zwanej Czerwonym Kapturkiem. W trakcie sztuki widzowie przenieśli się do czarodziejskiej krainy, gdzie spotkali nie tylko dziewczynkę w czerwonym kapturku i złego wilka, ale również pana sowę i głodnego misia. W spektaklu nie zabrakło świątecznych niespodzianek.

Oba przedstawienia były interaktywne i dopasowane do wieku przedszkolnego i szkolnego. Widzowie czynnie uczestniczyli w obu sztukach.

Oba spektakle odbyły się w ramach projektu „Spotkania z literaturą, kulturą i sztuką w bibliotekach: wydarzenia dla dorosłych i dzieci” realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.