Styczeń w BD53

Powiększ obrazStyczeń w BD53

Nowy rok zaczęliśmy od zajęć, w czasie których… przywoływaliśmy zimę. Pomagały nam książki związane z tą porą roku, takie jak „Kicia Kocia” czy „Zimowy dzień”, a także prezentacja pokazująca piękno przyrody otulonej śniegiem. Wielu wrażeń dostarczył też wirtualny spacer po rozświetlonym świąteczną iluminacją Starym Mieście i ulicach Warszawy.

Rozmawialiśmy o zabawach, których dzieciom brakuje, m.in. o lepieniu bałwana, jeździe na sankach i rzucaniu się śnieżkami. Poza tym oglądaliśmy bajkę o zabawnych przygodach Goofy’ego na nartach. Wszystkie grupy przedszkolne zgodnie twierdziły, że tęsknią za białym puchem. Na koniec spotkania zawołaliśmy głośno zimę z taką mocą, że teraz wszystkie dzieci są już pewne – niedługo się zjawi!

Z kolei dla uczniów szkoły podstawowej przygotowaliśmy spotkanie o królestwie zimy – Grenlandii. Z prezentacji dowiedzieli się, jak wygląda życie codzienne dzieci i dorosłych na tej wyspie. Przekazaliśmy ciekawostki o tamtejszych zwierzętach, posłuchaliśmy muzyki najpopularniejszych zespołów, a także obejrzeliśmy filmy o podróżnikach, którzy dotarli na mroźną północ.

W drugiej połowie miesiąca w bibliotece nastało lato! W związku z Dniami Babci i Dziadka czytaliśmy przedszkolakom książkę pt. „Lato u babci”. Ciepłą atmosferę jeszcze bardziej podgrzała muzyka. Nasi mali goście pięknie śpiewali wszystkie zwrotki piosenki pt. „Orkiestry dęte”, a także inne utwory dotyczące tych styczniowych świąt.

Słoneczne uśmiechy na twarzach przedszkolaków wywoływaliśmy również w czasie zajęć z „Bajkołapkiem na dobranoc” i wierszami Agnieszki Frączek. Dzieci nie tylko słuchały, ale także zostały aktorami i uczestniczyły w scenkach obrazujących czytane utwory.