Stwórz plakat do projektu „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”!

u góry plakatu obrazek przedstawiający uśmiechnięte dzieci z różnych kultur; w tle plakatu zdjęcie biblioteki - regały z książkami, treść plakatu: Wielokulturowo - bo taki jest świat- poznaję i akceptuję, Zachęcamy dzieci i młodzież do stworzenia plakatu obrazującego różnorodność kulturową/religijną/obyczajową/narodowościową. Plakat może się odnosić (ale nie musi) do książki/książek z listy propozycji opublikowanej na stronie Biblioteki. Miejsce dostarczenia plakatu: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40 (ul. Suwalska 11) Termin: do 9 grudnia 2022 r. Wystawa: od 15 grudnia 2022 r. Więcej inf. w regulaminie.

Regulamin Akcji

Literatura podejmująca tematykę wielokulturowości

Tytuły dla klas szkoły podstawowej:
„Która to Malala” – Renata Piątkowska
„Teraz tu jest nasz dom” – Barbara Gawryluk
„Wszystkie moje mamy” – Renata Piątkowska
„Wysiedleni” – Dorota Combrzyńska-Nogala
„Zaina” – Wanda Szymanowska
„Przyjaźń” – Astrid Desbordes

Tytuły dla klas I-III szkoły średniej:
„Chłopiec znikąd” – Katherine Marsh
„Gdyby ocean nosił twoje imię” – Tahereh Mafi
„Nikt nie wie, że tu jesteś” – Nicoletta Giampiero

Projekt „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.