„Stretching” – prozdrowotna gimnastyka w Czytelni

Powiększ obraz„Stretching” - prozdrowotna gimnastyka w Czytelni

Dnia 19 marca w Czytelni Naukowej nr I, odbyły się warsztaty z trenerką z wieloletnim doświadczeniem Małgorzatą Bojarską, związaną ze sportem i rekreacją od wielu lat.

Trenowała wyczynowo gimnastykę przyrządową osiągając mistrzowską klasę, następnie w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego uzyskała uprawnienia trenerskie i managerskie. Ukończenie kursu masażu leczniczego i sportowego umożliwiło otworzenie i prowadzenie Gabinetu Odnowy Biologicznej.

Celem naszych warsztatów jest, aby na miarę możliwości móc utrzymać sprawność pozwalającą cieszyć się aktywnym życiem. Bardzo ważne są walory profilaktyczne i prozdrowotne. Odpowiednio ćwicząc można zapobiegać procesom degradacji kręgosłupa, stawów, mięśni, ścięgien, praktycznie całego organizmu.

W niedużej, ale już zaprzyjaźnionej grupie, poznaliśmy zestawy ćwiczeń fizycznych, polegających na rozciąganiu mięśni celem ich uelastycznienia, a także poprawieniu ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszanie.

Warsztaty zrealizowane w ramach projektu Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.