„Strażnik Pamięci Cmentarz Powstańców Warszawy” – podsumowanie konkursu w Czytelni

Powiększ obrazStrażnik Pamięci Cmentarz Powstańców Warszawy

W dniu 22 marca w Czytelni Naukowej nr I odbyło się podsumowanie konkursu na zaprojektowanie odznaki „Strażnik Pamięci Cmentarza Powstańców Warszawskich”.  W spotkaniu wzięła udział Pani Wanda Traczyk – Stawska, która w sposób niezwykły opowiadała młodzieży o Powstaniu Warszawskim. Była to „żywa” lekcja historii. Wyrazy wdzięczności za tę lekcję.

Laureatką konkursu została Oliwia Walkiewicz, uczennica Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 42 im. K.I. Gałczyńskiego, która również w tym dniu zaprezentowała swój talent muzyczny.

W spotkaniu uczestniczył Pan Krzysztof Miszewski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek, Pan Bartosz Szajkowski,  Wiceburmistrz Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy oraz Pani Beata Michalec,  Prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Serdeczne podziękowania dla  Pani Katarzyny Spoczyńskiej -Król, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Miłośników Bródna, za wsparcie i zorganizowanie spotkania.

„Strażnik Pamięci Cmentarz Powstańców Warszawy” to konkurs Towarzystwa Przyjaciół Warszawy ogłoszony dla Varsavianistycznych Szkół.