Spotkanie z Łukaszem Jedlińskim w BD52

Powiększ obrazSpotkanie z Łukaszem Jedlińskim w BD52 fot. Sebastian Kosecki

Znany dziennikarz TVN24, Łukasz Jedliński, 12.12.2018 był gościem w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52. W spotkaniu uczestniczyły również klasa VI B ze Szkoły Podstawowej nr 206 i klasa VI A ze Szkoły Podstawowej nr 277.

Łukasz Jedliński mimo młodego wieku doświadczenie zawodowe ma już bardzo duże. Swoją pracą udowadnia, że jeśli chce się coś osiągnąć, to można. W telewizji zaczynał od pisania pasków informacyjnych, był również reporterem a obecnie wszyscy widzimy go na ekranie w roli prezentera. Jest prawdziwym pasjonatem swojej pracy i chociaż właśnie był na urlopie to znalazł czas na spotkanie z dziećmi, żeby opowiedzieć im o sobie i telewizji.

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani do spotkania, zadali naszemu gościowi mnóstwo interesujących pytań, na które wyczerpująco odpowiedział. Dzięki rozmowie z Łukaszem Jedlińskim dzieci dowiedziały się w jaki sposób przygotowuje się on do programu, kto szepce mu do ucha w słuchawce, jak wygląda praca reportera, jakie przeprowadził najciekawsze wywiady, jakie ma marzenia związane z zawodem oraz wiele innych „smaczków” telewizyjnych, niewidocznych dla oka widza.

Czas spędzony z naszym gościem dla wszystkich był bardzo ciekawy, inspirujący i wniósł wiele pozytywnej energii zachęcającej do własnego rozwoju. Na zakończenie uczniowie mogli otrzymać autograf dziennikarza oraz zrobić sobie z nim zdjęcie.

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 serdecznie dziękuję Panu Sebastianowi Koseckiemu za pomoc w organizacji tego wspaniałego spotkania.