Spotkanie z Izabellą Frączyk

Powiększ obrazSpotkanie z Izabellą Frączyk

28 listopada Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 gościła pisarkę Izabellę Frączyk – znaną m.in. z takich powieści jak: „Koncert cudzych życzeń”, „Spalone mosty”, „Jedną nogą w niebie”, „ Za stare grzechy”, „Pół na pół”, „Kobiety z odzysku”, „Wszystko nie tak” i wielu innych.

W rolę moderatora spotkania wcieliła się pani Anna Brangos – pisarka i wieloletnia czytelniczka Wypożyczalni nr 60. Pani Izabella z poczuciem humoru opowiedziała zebranym o tym jak powstała jej pierwsza powieść, skąd czerpie pomysły na kolejne książki, a przede wszystkim przybliżyła czytelniczkom, obecnym na spotkaniu bohaterki swoich książek.

Okazuje się, że z pisaniem książek nie jest tak wcale łatwo, nie wystarczy wena twórcza i lekkie pióro, ale także potrzebna jest wiedza merytoryczna, by przekazać czytelnikowi prawdziwe informacje o poruszanym temacie. I tak aby sprostać wyzwaniu najnowszej powieści „ Spełniony sen” Pani Iza zatrudniła się na jakiś czas na stacji benzynowej, gdzie została ochrzczona „Pisarką gotową na wszystko”. Pisarka uchyliła nam też rąbka tajemnicy o niespodziance jaką szykuje dla swoich fanów z początkiem nowego roku. Ukaże się drugi tom powieści „Wszystko nie tak” z podwójnym zakończeniem. Jest to pierwsza na rynku wydawniczym taka abstrakcja.

Po ożywionej i pełnej humoru rozmowie uczestnicy spotkania mieli okazję zadać pisarce dodatkowe pytania, otrzymać autograf lub dedykację. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Autorka oczarowała wszystkich swoją autentycznością, skromnością oraz elokwencją, dzięki czemu zyskała grono nowych fanów.