Spotkanie z Grażyną Bąkiewicz w BD52

Powiększ obrazSpotkanie z Grażyną Bąkiewicz w BD52

11 marca 2019 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 miała zaszczyt gościć popularną autorkę książek Grażynę Bąkiewicz. W spotkaniu wzięły udział dwie klasy szóste ze SP nr 277.

Grażyna Bąkiewicz ma w swym pisarskim dorobku już około 40 książek dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych, ale zanim została pisarką wiele lat była nauczycielką historii i swoją pasją zarażała uczniów.

Na spotkaniu w BD52 autorka przedstawiła czytelnikom swoje książki z serii Ale Historia… oraz A To Historia! Zdarzyło się w Polsce. Poznawanie dziejów naszego kraju może być niezwykłą przygodą, co udowadnia pisarka na kartach swoich powieści. Młodzież z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchała historii Bezpryma, syna Bolesława Chrobrego, dowiedziała się o Jadwidze, która była królem Polski i poznała bliżej słabości króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Okazało się, że historia, która zazwyczaj wydaje się być nudna, może być fascynująca i mieć w sobie niezliczoną ilość tajemnic, które czekają na odkrycie.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań autorce oraz ustawili się w kolejce, aby kupić jej książki oraz otrzymać autografy.

Działanie było zrealizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.