Spotkanie z cyklu „Poznaj Targówek”

Powiększ obrazSpotkanie z cyklu „Poznaj Targówek"

Biblioteka przy ul. Suwalskiej 11 (Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40) 8 listopada br. zaprosiła grupę pensjonariuszy Oddziału Dziennego Szpitala Bródnowskiego na kolejne spotkanie z cyklu Poznaj Targówek”. Po Parku Rzeźby przyszła kolej na kolejne ciekawe miejsca naszej dzielnicy – Cmentarz Żydowski i Teatr na Targówku. Prelekcję poprzedziło wspólne obejrzenie krótkiego filmu o dawnym Targówku, gdzie pojawia się sekwencja zdjęć ze zniszczonego Kirkutu na Bródnie i proces powstawania Teatru, planowanego jako dom kultury.

Rozmawiano również o żydowskich zwyczajach związanych z pochówkiem, historii naszej nekropolii i procesie przywracania świetności tego przez lata zapomnianego miejsca.