Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem w BD65

Powiększ obrazSpotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem w BD65

4 października br. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczem i anglistą,  panem Pawłem  Beręsewiczem. W spotkaniu uczestniczyły  dzieci z klas drugich  ze Szkoły Podstawowej nr 285,  oraz  goście  indywidualni – czytelnicy naszej placówki.

Pisarz  jest laureatem wielu nagród  i  wyróżnień.  W 2005 roku otrzymał nagrodę literacką  „Guliwer”,  w 2006  roku wyróżnienie  w konkursie „Dziecięcy Bestseller Roku 2006”. W  roku  2011  za powieść „Tajemnica człowieka  z blizną”  literat  uzyskał  „Nagrodę  Literacką  im. Kornela Makuszyńskiego”.
Czytelnicy w każdym  wieku  uwielbiają  jego książki za celny dowcip,  ciekawe podejście do tematu  i  trafność  spostrzeżeń. Najbardziej znane książki autora to: seria o rodzinie  Ciumków,  „Na przykład Małgośka”,  „Pieniądze albo kasa”, „Więcej niż klub”,  „Tajemnica człowieka z blizną”, „Noskawery”, „A niech to czykolada”,  „Czy wojna jest dla dziewczyn”,  „Jak zakochałem Kaśkę  Kwiatek”  oraz  „Wszystkie lajki Marczuka”.

W  trakcie spotkania pisarz  przy „wyimaginowanej”  kawie i herbacie, którą  serwował  młodym czytelnikom czytał fragmenty swoich utworów i  przedstawiał  ich  bohaterów.  Nie zdradzał zakończeń opowiastek  mimo usilnych próśb widowni.  Na zakończenie odpowiadał na liczne pytania zadawane przez uczniów oraz rozdawał autografy i dedykacje do książek. Miła atmosfera, wspaniała prelekcja i ciekawe spotkanie dostarczyło słuchaczom wielu niezapomnianych wrażeń.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu  „Spotkania z literaturą, kulturą  i  sztuką w bibliotekach: wydarzenia dla dorosłych i dzieci”  z budżetu partycypacyjnego na 2019.