Spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Urszulą Laską w BD12

Powiększ obrazSpotkanie autorskie z panią Małgorzatą Urszulą Laską w BD12

„Notros”, „Pan Dreptusiński” i „Tajemnica żabiej wyspy” to mądre i ciepłe książki dla dzieci. Ich autorka pani Małgorzata Urszula Laska odwiedziła 27 maja Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 12, aby wspólnie ze swoim wydawcą panią Agnieszką Kazałą spotkać się z naszymi czytelnikami.

Podczas spotkania dzieci mogły wysłuchać fragmentów książek i dowiedzieć się co nieco o pisarce. Pani Małgorzata Urszula Laska urodziła się na Kurpiach, to kraj jej dzieciństwa, do którego często wraca nie tylko fizycznie, ale również w książkach. W ostatnim opowiadaniu dla dzieci pt. „Mały bohater” odnajdziemy nie tylko dialogi w dialekcie kurpiowskim, ale przede wszystkim informacje o kulturze i tradycjach tego regionu. Na pewno warto zapoznać się z książką pt. „Notros” to historia zagubionego psa, który zanim powróci do domu przeżyje wiele ciekawych przygód i pozna nowych przyjaciół. Pozycja napisana dużą czcionką z myślą o dzieciach, które zaczynają czytać. Zachęcamy do czytania książek pani Małgosi i wypożyczania ich w naszej bibliotece. Panią Małgorzatę Urszulę Laskę, która obecnie mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem, mieliśmy możliwość gościć w bibliotece dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej z nami pisarki, Pani Agnieszki Kazały. W imieniu naszych czytelników dziękujemy obu Paniom za to urocze i ciekawe spotkanie.