Spotkanie autorskie z Panią Karoliną Lijklemą w BD53

Powiększ obrazSpotkanie autorskie z Panią Karoliną Lijklemą w BD53

12 lutego Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży przy nr 53 ul. Bazyliańskiej 6 odwiedziła Pani Karolina Lijklema. Poprowadziła spotkanie na temat historii tramwajów warszawskich. Przedszkolaki dowiedziały się m.in., jak wyglądały tramwaje konne, co to znaczy jechać tramwajem „na winogrono”, a także ile osób zmieści się w nowoczesnym tramwaju. Wiele radości dostarczyło odgrywanie rozmaitych scenek, np. sprawdzania biletów (dzieci bawiły się kasownikiem sprzed kilkudziesięciu lat). Każdy uczestnik spotkania otrzymał w prezencie książeczkę pt. „Nasz warszawski tramwaj”.

Spotkanie zostało realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.