Spotkanie autorskie z panią Grażyną Bąkiewicz w BD65

Powiększ obrazSpotkanie autorskie z panią Grażyną Bąkiewicz w BD65

11 marca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 gościliśmy panią Grażynę Bąkiewicz – historyka, pedagoga, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V ze Szkoły Podstawowej nr 285.

Pisarka za swój dorobek otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatką I nagrody IBBY. Powieść autorki ,,O Melba!” została uznana książką roku 2002 , a ,,Stan podgorączkowy” i ,,Będę u Klary” nominowane były do nagrody IBBY. Pani Grażyna podczas spotkania bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach historycznych, mówiła skąd czerpie pomysły, oraz o tym ile radości sprawia jej pisanie. Większość jej opowieści jest prawdziwa i są one często urozmaicone licznymi ciekawostkami, których nie znajdziemy w podręcznikach. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące twórczości.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.