Spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak w W29

Spotkanie autorskie z Lucyna Olejniczak w W29

Lucyna Olejniczak pochodzi z Krakowa. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ. Obecnie na emeryturze. Dużo podróżuje. Autorka powieści: Jestem blisko ; Wypadek na ulicy Starowiślanej ; Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela ; Dagerotyp. Tajemnica Chopina.

W 2015 roku ukazał się pierwszy tom sagi rodzinnej Kobiety z ulicy Grodzkiej (t. 1 Hanka, t. 2 Wiktoria, t. 3 Matylda, t. 4. Weronika, t. 5. Emilia). W 2014 roku za książkę „Opiekunka, czyli meryka widziana z fotela” Autorka otrzymała nagrodę na Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach, za powieść o tematyce wykluczenia. Rozpoczęto również pracę nad ekranizacją tej powieści.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.