Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko w BD65

Plakat informacyjny o spotkaniu autorskim z K. Szymeczko

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko.

Kazimierz Szymeczko –  pisarz książek dla dzieci i młodzieży. Mieszka  i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść „Tetrus” – do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasadora Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Na spotkaniu pisarz będzie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci dotyczące jego twórczości. Na zakończenie można będzie zakupić książki autora i poprosić o imienną dedykację.

Spotkanie w ramach projektu  „Spotkania z literaturą, kulturą i sztuką w bibliotekach: wydarzenia dla dorosłych i dzieci” z budżetu partycypacyjnego na 2019.