Spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską w W60

Powiększ obrazSpotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską w W60

14.05.2019 Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 gościła znaną i lubianą pisarkę literatury kobiecej Karolinę Wilczyńską – autorkę wielu cenionych i popularnych książek m.in. „Ta druga”, „Ja, kochanka”, „Performers”, „Jeszcze raz, Nataszo”, „Dasz radę, Nataszo”, „ Anielski kokon”, oraz bestsellerowego cyklu „Stacja Jagodno” i „Rok na kwiatowej”.

Pani Karolina to kobieta romantyczna, wrażliwa i emocjonalna. W swoich utworach pisze o tym, co jej zdaniem ma największe znaczenie w życiu: o miłości, o człowieku i jego emocjach. Jest terapeutką i trenerką. Prowadzi szkolenia i wspiera ludzi w budowaniu lepszego życia. Chętnie słucha i obserwuje ludzi, a ich historie i spostrzeżenia są inspiracją do tworzenia nowych fabuł i bohaterów powieściowych.

Na początku spotkania autorka opowiedziała czytelniczkom o sobie, swojej rodzinie oraz o swoich pasjach, do których należy pisanie książek. W dalszej części nakreśliła kulisy powstania najpopularniejszych swoich powieści tj. cyklu powieściowego „Stacja Jagodno” i „Rok na kwiatowej”. Opowiedziała również o trylogii : „Kawiarenka za rogiem”. Wprowadziła uczestniczki spotkania w klimat powieści „Ja, kochanka”, „Lato w pensjonacie pod Bukami”, czy „Spełnione życzenia”. Spotkanie upłynęło w miłej, kameralnej atmosferze. Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia i autografy.

W sprzedaży jest już kolejna dziewiąta część „Stacji Jagodno”. Czekamy na kolejne powieści autorki. Wszystkich miłośników powieści Pani Karoliny zapraszamy 24.05.2019 o g.10.00 na Warszawskie Targi Książki.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Spotkania z literaturą, kulturą i sztuką w bibliotekach: wydarzenia dla dorosłych i dzieci