Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską w BD53

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie z Panią Elizą Piotrowską – autorką wielu książek dla dzieci, m.in. „Ciocia Jadzia”, „A ja nie pozwolę nudzić wam się w szkole!”, „Bajka o czasie” i „Apostołowie Miłosierdzia”.

Pod koniec lat 80. została dostrzeżona przez Danutę Wawiłow. Dzięki jej wsparciu wiersze Elizy Piotrowskiej zaczęły się pojawiać w czasopismach dla dzieci i młodzieży oraz antologiach młodych poetów. W latach 90. była członkinią KLAN-u (Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych) – organizacji powołanej przez Danutę Wawiłow, zrzeszającej młodych, utalentowanych poetów z całej Polski.

Współpracuje z czasopismami dla dzieci („Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”, w latach 2004–2009 „Miś”) i pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej („Guliwer”, „Ryms”). Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.