Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim

Plakat Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim

Alek Rogoziński z zawodu dziennikarz, z pasji autor poczytnych powieści komediowo-kryminalnych, w których „morduje” zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.
Od wielu lat związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. Od 2007 roku współpracuje z czasopismem „Party”.
Alek Rogoziński zadebiutował 2015 roku komedią kryminalną „Ukochany z piekła rodem”. Największy rozgłos przyniosła mu komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?”, nominowana przez portal Lubimy Czytać w 2016 roku w plebiscycie „Książka roku (kryminał, sensacja, thriller)”. Na popularność pisarza wpływa fakt, że wątki kryminalne buduje na elementach komediowych, czasem wręcz groteskowych. Tak konstruowana fabuła czyni z powieści lekką, przyjemną lekturą, będącą idealnymi propozycjami nie tylko dla fanów powieści kryminalnych.

Największą pasją pisarza są muzyka oraz podróże. Rogoziński jest wielkim fanem m.in. Madonny, Jima Morrisona oraz The Doors. Marzy objechać cały świat oraz zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego i oddać się pasji pisania.

źródło opisu:
http://www.mrocznastrona.pl/Autor/70
https://merlin.pl/a/alek-rogozinski/#read-more
http://lubimyczytac.pl/autor/109812/alek-rogozinski