Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską w W29

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską.

Ałbena Grabowska, Polka o bułgarskich korzeniach. Pisarka, lekarz neurolog – epileptolog. Mama trójki dzieci. Wraz z rodziną mieszka w podwarszawskim Brwinowie. Pisze od ośmiu lat. Autorka powieści dla dorosłych „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, „Coraz mniej olśnieni”, „Lot nisko nad ziemią”, „Lady M.”, „Ostatnia chowa klucz”, „Kości proroka”, „Nowy świat”, cykli „Stulecie Winnych” oraz „Alicja w Krainie Czasów” oraz książek dla dzieci „O małpce, która spadła z drzew”, a także cyklu książek o przygodach Julka i Mai. W 2015 roku wyróżniona nagrodą „Pióro“ na Festiwalu Literatury Kobiet za powieść „Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli“. W 2019 roku na podstawie tej książki powstał trzynastoodcinkowy serial telewizyjny. Obecnie jest ekranizowany 2 tom sagi „Ci, którzy walczyli”.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia kulturalne i artystyczne w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.