Spotkanie autorskie w W60

Powiększ obrazSpotkanie autorskie w W60

W dniu 13.06.2019 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 odbyły się premiery nowych książek autorek Pani  Agaty Czykierdy – Grabowskiej i  Pani  Anny Bellon.

Pierwsza z nich zaprezentowała swoją najnowszą powieść pt. „Kiedyś po ciebie wrócę”. Autorka zawarła w niej oprócz miłości i namiętności,  z których jest znana, sporo niepokoju, napięcia i mroku. Pisarka posiada w swoim dorobku jeszcze inne książki m.in. „Kiedy na mnie patrzysz” , „Jak powietrze”, „Pierwszy raz”, „Pod skórą”, „Sezon na lisa”.  Autorka  publikuje również  utwory z zakresu prozy zwanej „New Adult” oraz „Young Adult”. Skierowane są one do grupy tak zwanej „młodzi dorośli”.  Prywatnie autorka jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej. Twórczość literacka jest dla Pani Agaty terapią i ucieczką od codzienności.  Literatura obyczajowa i romans to główne gatunki literackie na których skupia się autorka.

Natomiast Pani Anna Bellon to początkująca pisarka powieści dla młodzieży. Jej debiut literacki to powieść „Uratuj mnie”. Jest też autorką wielu innych książek takich jak: „Nie zapomnij mnie”, „Zaufaj mi”, „Porozmawiajmy o pierwszej miłości” oraz premierowej „Requiem”. Jest to powieść mówiąca o tym, że dokądkolwiek pójdziemy przeszłość będzie nam zawsze towarzyszyć i jeśli ktoś zapragnie zemsty, żadne schronienie nie będzie bezpieczne. Prywatnie Pani Anna Bellon jest studentką mechaniki i budowy maszyn oraz pasjonatką muzyki – szczególnie rocka. Autorka fascynuje się również okresem panowania dynastii Tudorów w Wielkiej Brytanii.

Spotkanie autorskie upłynęło w miłej i gwarnej atmosferze, nie zabrakło wielu ciekawych pytań od czytelników oraz czasu na autografy i wspólne zdjęcia.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Spotkanie z literaturą, kulturą i sztuką w bibliotekach : wydarzenia dla dorosłych i dzieci”.