Spotkanie autorskie w BD53

Powiększ obrazSpotkanie autorskie w BD53

Dnia 22.05.2019 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53  gościła pisarza Kazimierza Szymeczko. Autor przedstawił swoje książki, opowiedział o ich tematyce i bohaterach, którzy w nich występują. W sposób gawędziarski i wesoły mówił o historii swojej rodziny, przygodach jakie spotykają go podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, o zawodach jakie wykonywał (był m.in. bibliotekarzem i opiekunem niepełnosprawnych).

Pan Szymeczko zdradził dzieciakom skąd czerpie pomysły do napisania swoich książek, zastanawiał się nad kwestią – Czy zaczynając swoją przygodę z pisaniem, można wzorować się na innych twórcach? Mówił także o ilustratorach swoich książek i tendencjach występujących w ilustrowaniu książek dla młodych ludzi.

Na zakończenie spotkania autorskiego Kazimierz Szymeczko podpisywał swoje książki oraz odpowiadał na pytania dzieci, które dotyczyły m.in. tego, czy będzie brał udział w nadchodzących Warszawskich Targach Książki i jakich innych pisarzy ma przyjemność znać oraz jak często bywa  w Warszawie.

Z panem Szymeczko spotkali się uczniowie i nauczyciele ze SP nr 298, z klas IV a i IV e.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura: wydarzenia artystyczne i kulturalne  w Bibliotekach na Bródnie” z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.