„Zakolegowani z Biblioteką 2” – kolejny wielki sukces!


Setki osób podziwiały w sobotę w „Englertówce” fantastyczne konstrukcje utworzone z setek tysięcy klocków Lego!

20 kwietnia 2024 r. w górnej i dolnej sali Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert odbyła się 2. edycja „Zakolegowani z Biblioteką”. Wydarzenie przyciągnęło liczne rodziny, entuzjastów klocków Lego oraz osoby poszukujące inspiracji i dobrej zabawy.

Imponujące arcydzieła zdawały się ożywać, tworząc przed nami różnorodne światy – od fantastycznych krajobrazów po złożone rekonstrukcje budowli. Wszystko to sprawiło, że od pierwszych chwil można było poczuć magię i kreatywną energię tego miejsca.

W strefie twórczej, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dzieci miały okazję dać upust swojej wyobraźni. Budowały własne dzieła w ramach konkursu „SkładajMY razem”, podzielonego na dwie kategorie tematyczne: freebuild (dowolna konstrukcja) i dowolna konstrukcja inspirowana książką.Wyniki konkursu:

Kategoria „Moja ulubiona książka”:

1 miejsce: Natalia Szafraniec

2 miejsce: Piotr Kalata

3 miejsce: Kinga Guzera

Kategoria „Freebuild”:

1 miejsce: Piotr Szafraniec

2 miejsce: Maja Bernat

3 miejsce: Julia Jankowska

Gratulujemy!

Fascynującym rozmowom miłośników Lego nie było końca. Wymiana doświadczeń, technik budowania i pomysłów na nowe projekty – to wszystko sprawiło, że wielu uczestników znalazło tutaj inspirację i motywację do dalszego rozwijania swojej pasji.

Podsumowując, 2. edycja „Zakolegowani z Biblioteką” była pełna zachwytów, zabawy, inspiracji, kreatywności. Każdy, niezależnie od wieku i doświadczenia z klockami LEGO, znalazł coś dla siebie i mógł w pełni cieszyć się tym wyjątkowym dniem. Wydarzenie pozwoliło na nawiązanie nowych znajomości i spędzenie czasu w twórczy sposób.

Wielokrotnie słyszeliśmy jedno pytanie: „Kiedy kolejne zakolegowanie?”. Już teraz wiele osób z niecierpliwością oczekuje na kolejną edycję, mając nadzieję na równie wspaniałe spotkanie.

Wydarzenie zorganizowaliśmy wspólnie z wystawcami zrzeszonymi w klubie WAWLUG – Warsaw LEGO User Group.

Serdecznie dziękujemy za ekscytujący dzień wśród klocków i książek!

Relacja z 1. edycji