Spektakle Teatru Blaszany Bębenek w BD65

plakat z zaproszeniem na spektakl blaszany bębenek

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy zaprasza na spektakle Teatru Blaszany Bębenek: „Żółta Ciżemka” i „Zaczarowany medalion – z serii Smerfne Przygody”.

„Żółta Ciżemka” jest spektaklem historycznym, którego akcja rozgrywa się w XV wieku w czasach panowania króla Kazimierza Jagiellończyka. Głównym bohaterem jest chłopiec Wawrzuś posiadający uzdolnienia rzeźbiarskie. Pewnego dnia chłopiec wyrusza w świat i przeżywa wesołe i ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży, oraz występuje w cyrku, w którym poznaje sztukę kuglarstwa. Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia.

„Zaczarowany medalion – z serii Smerfne Przygody” to historia czarownicy, która gubi swój zaczarowany medalion i traci przez to swoją czarodziejską moc. Odnajdują go mieszkańcy lasu – Smerfy, po czym w ich wiosce mają miejsce różne dziwne wydarzenia. Zrozpaczona czarownica prosi o pomoc Gargamela, żeby razem wyruszyli do lasu, gdzie czekają ich pouczające i zabawne przygody.

Oba przedstawienia są interaktywne i dopasowane do wieku przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Widzowie będą mogli brać w nich czynny udział. W spektaklach usłyszymy utwory zaśpiewane na żywo, oraz będziemy uczestniczyć w zabawach z aktorami.

Spotkania odbędą się w ramach projektu „Bawimy się w bibliotece. Całoroczne animacje dla najmłodszych. Bródno Podgrodzie” realizowanego z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.