„Słoneczna Grecja”

Powiększ obrazSłoneczna Grecja

2 lipca prosto z Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 czytelnicy przenieśli się do słonecznej Grecji. Dzieci, które tego dnia odwiedziły bibliotekę, miały okazję wraz ze swoimi opiekunami podziwiać skaliste krajobrazy i gaje, gdzie w blasku słońca dojrzewają pyszne oliwki. Tłem dla tych widoków był szum Morza Śródziemnego, zamknięty w pięknej muszli przywiezionej przez animatorkę.

Grecję można było nie tylko zobaczyć i usłyszeć, ale też jej posmakować. A to za sprawą tradycyjnych przypraw, dodawanych do greckiego sosu jogurtowego tzatziki. Przy okazji mali czytelnicy poznali miejscowe tradycje związane ze spożywaniem posiłków. Oprócz degustacji odbył się również pokaz greckiej mody teatralnej – dzieci przymierzały prawdziwe togi oraz maski używane w tradycyjnym helleńskim teatrze. Miały też sposobność przyjrzeć się wazom ozdobionym scenami z życia Greków oraz… jeżowcom, których kolce potrafią dać się we znaki nieuważnym pływakom.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.