Skandalistka i kobieta wrażliwa. Gabriela Zapolska, jakiej nie znamy – quiz dla dorosłych

Powiększ obrazjedno z pytań quizu: Gaberiela Zapolska urodziła się 30 marca 1857 roku: a) we wsi Podhajce na Wołyniu b) w Warszawie c) we Lwowie

Gabriela Zapolska zaistniała w kulturze polskiej jako aktorka i pisarka. Nigdy nie czuła potrzeby podporządkowania się normom społecznym, co przysporzyło jej wielu skandali. Naprawdę nazywała się Maria Gabriela Janowska z domu Piotrowska herbu Korwin, primo voto Śnieżko-Błocka – dlaczego zatem używała dokumentów wystawionych na nazwisko „Gabriela Zapolska”?

Na to i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź, rozwiązując quiz, przeznaczony dla dorosłych czytelników.

Do przygotowania quizu wykorzystano następujące książki:
J. Rurawski: „Gabriela Zapolska”,
J. Molenda: „Gorszycielki”,
S. Koper, T. Stańczyk: „Ostatnie lata Polskiego Lwowa”.

Książki są dostępne w placówkach Biblioteki Publicznej na Targówku.

Pobierz quiz do wydruku

Kliknij tutaj, aby sprawdzić w katalogu online Biblioteki dostępność książek o Gabrieli Zapolskiej.