„Rozrywki umysłowe, czyli słowem w głowę” – warsztaty online

plakat promujący

Tematem piętnastu warsztatów online były miniatury literackie. Stały się one pretekstem do zabawy słowem, do układania i rozwiązywania kalamburów, anagramów, tautogramów, limeryków, krzyżówek…

Pacynka – Babcia Teodozja przeprowadziła rozmowy z ciekawymi osobami o roli słowa w ich życiu oraz o ich pasjach. Gośćmi warsztatów byli między innymi pisarz, lalkarka, podróżniczka, lekarz, biznesmen, którzy zaprezentowali tworzenie i rozwiązywanie łamigłówek.

Warsztaty były przeznaczone dla seniorów, ale dzięki uniwersalnej formie skorzystały z nich także pozostałe grupy wiekowe. Proponowane przez Babcię Teodozję i jej gości sposoby na spędzanie czasu wolnego umożliwiały dobrą rozrywkę nie tylko samemu, ale również w towarzystwie.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć warsztaty online

logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; po lewej stronie godło Polski, po prawej - nazwa MinisterstwaDofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.