Rodzinne warsztaty świąteczne oraz wspólne kolędowanie

Powiększ obrazRodzinne warsztaty świąteczne oraz wspólne kolędowanie

W czwartek 12 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne, które zorganizowała Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży  52 wraz z Wypożyczalnią dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 a poprowadził je aktor, piosenkarz, animator kultury pan Adam Tkaczyk.

Uczestnicy imprezy  pomalowali farbami gipsowe szopki oraz ozdobili  styropianowe bombki metodą decoupage. Podczas działań artystycznych prowadzący opowiadał  o zwyczajach i  tradycjach  świątecznych. Dowiedzieliśmy się między innymi dlaczego dzielimy się opłatkiem, kto rozdaje podczas świąt prezenty, skąd się wzięły choinki i wiele innych. Ważnym elementem świątecznego spotkania była muzyka. Wysłuchaliśmy kilku mniej znanych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu  Adama Tkaczyka a potem artysta zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania.  Dzieci i dorośli bardzo chętnie włączyli się do śpiewania i wtedy w Bibliotece naprawdę zagościł już duch Bożego Narodzenia.  Życzymy wszystkim zdrowych,  spokojnych Świąt!

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.