Rodzinna Gra Terenowa Wy-gry-WAM Targówek Świątecznie w BD12

Powiększ obrazRodzinna Gra Terenowa Wy-gry-WAM Targówek Świątecznie w BD12

W piątek, 14 grudnia na terenie Targówka Mieszkaniowego odbyła się Rodzinna Gra Terenowa Wy–gry–Wam Targówek Świątecznie. Współorganizatorami akcji była – Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 i inne działające na naszym terenie instytucje o charakterze kulturalno – społecznym m.in. Oddział Terenowy Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA, Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie dla Rodzin, Otwarta Rampa, Stowarzyszenie Pozostałości Obrony Warszawy „Kolejka Marecka” oraz Nasz Klub i Klub Pinokio z RSM Praga.

Grę zaczynali uczestnicy od rejestracji w SZANSIE następnie należało odwiedzić co najmniej trzy punkty, wziąć udział w warsztatach plastycznych i zajęciach przygotowanych przez organizatorów, wysłuchać opowieści o zwyczajach świątecznych. Naszą bibliotekę odwiedziło 11 grup (ponad 60 osób), były to m.in. Jednorożce, Serduszka, Reniferki, Elfy i kilka innych o równie świątecznie brzmiących nazwach. Dzieci wraz z opiekunami pakowały podarowane przez Fundację Zmiana książki na prezenty świąteczne dla mieszkańców i dekorowały zakładki do książek, śpiewały kolędy. Wszyscy uczestnicy spotkania w bibliotece przed wyjściem w dalszą drogę mogli wypić u nas rozgrzewającą herbatę malinową i posilić się smacznymi łakociami. Finałem gry były wspólnie ubierana choinka i kolędowanie na terenie Teatru Rampa, kto chciał mógł również wysłuchać ciekawego wykładu o tradycjach świątecznych wygłoszonego przez pana Krzysztofa Gajdę ze Stowarzyszenia Kolejka Marecka. Na koniec odbyło się losowanie nagród. Uczestnikom dziękujemy za miłą przedświąteczną atmosferę.