Relacja z Lata w Mieście 2021 w Bibliotece Online

Powiększ obrazbiblioteka online

Lato w Mieście 2021 w Bibliotece Online obfitowało w najrozmaitsze atrakcje, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i młodzieży.

Opublikowaliśmy podcasty prezentujące atrakcje Japonii i Sycylii.

W Czytankowie pojawiła się Wierszykolandia i „Doktor Hania Humorek”.

Zaprosiliśmy na wirtualne wystawy: „Wakacje w Warszawie” oraz „Zamki i pałace na Mazowszu”.

Przeprowadziliśmy też warsztaty „Zrób to sam”, podczas których wykonaliśmy: zakładkę do książki, pszczółkę i biedronkę, torbę na zakupy, zaczytanego jeża, kolorowe zoo, owocowego jeża, kolorowego ludzika, rzodkiewkowe myszki oraz Pana Ziemniaka.

Poza tym można było obejrzeć warsztaty z cyklu „Rozrywki umysłowe, czyli słowem w głowę”.

Wakacyjną ofertę dopełniły comiesięczne przeglądy nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży (lipiec 2021 i sierpień 2021), a także łamigłówki: krzyżówka „Wierszowane lato. Jan Brzechwa”, quiz „Bezpieczne wakacje”, krzyżówka 'Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, wykreślanka „English is fun. Summer”, krzyżówka „Wierszowane lato. Julian Tuwim”, krzyżówka „English is fun. On the farm”, krzyżówka „Wierszowane lato. Maria Konopnicka” (dla dzieci) oraz: krzyżówka „Spacerem po Warszawie”, quiz „Igrzyska śmierci”, quiz „Powstanie warszawskie”, krzyżówka „Szatan z siódmej klasy”, krzyżówka „Spacerem po Krakowie” i quiz „W pierścieniu ognia” (dla młodzieży).