Regionalne tańce i wspólne grillowanie na Targówku Fabrycznym

Powiększ obrazRegionalne tańce i wspólne grillowanie na Targówku Fabrycznym

15 września odbyło wielokulturowe spotkanie połączone z grillowaniem i tańcami na Targówku Fabrycznym. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Radą Osiedla Targówek Fabryczny oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”, w ramach projektu pt. Tanecznie i spacerowo na Targówku Fabrycznym. Środki finansowe na jego realizację pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2019.

Było to spotkanie inaugurujące projekt i odbyło się na terenie Centrum Kultury i Aktywności przy ul. Siarczanej 6. W swobodnej atmosferze, przy grillu i regionalnych tańcach, uczestnicy  mieli okazję poznawania się. Podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku czeczeńskim nauczyła oraz o tańcu wielokulturowym opowiedziała animatorka kultury z Czeczenii. Wraz ze swoimi dziećmi ubranymi w tradycyjne stroje, zaprezentowała i nauczyła uczestników podstawowych kroków tańców.

Dziękujemy na wspólnie spędzony czas. Serdecznie zapraszamy na kolejne działanie w ramach projektu „Tanecznie i spacerowo na Targówku Fabrycznym”, które odbędzie się 13 października. Będzie to spacer po Targówku Fabrycznym z varsavianistą.

Do zobaczenia!