Quiz literacki dla młodzieży na podstawie powieści Suzanne Collins pt. „Igrzyska śmierci” (część 1)

Powiększ obrazpytania i możliwości odpowiedzi; w tle obrazek przedstawiający wodę otoczoną gęstą zielenią

Zapraszamy do  rozwiązania quizu na podstawie powieści pt. „Igrzyska śmierci” Suzanne Colins. Jest to pierwsza część trylogii science-fiction. O tej książce z pewnością słyszeli nie tylko fani tego gatunku. Szybko stała się bestsellerem, o czym świadczą miliony sprzedanych egzemplarzy powieści na całym świecie. Kilka lat po wydaniu doczekała się ekranizacji.

Oryginalny pomysł na fabułę, inspirowany greckim mitem o Tezeuszu i Minotaurze, odniesienia do okresu Imperium Rzymskiego oraz tematyka nieco poważniejsza niż zazwyczaj podejmowana w książkach młodzieżowych, m.in.  walki z totalitarnym systemem oraz próby zachowania człowieczeństwa w zdehumanizowanych czasach – to wszystko sprawia, że po książkę sięgają zarówno młodzi – jako główni adresaci powieści, jak również starsi czytelnicy.

Każda z trzech części sagi to opowieść nie tylko o miłości i przyjaźni, odwadze i poświęceniu, ale również o dokonywaniu najtrudniejszego wyboru, przed jakim może zostać postawiony człowiek: ratować siebie czy innych.

Quiz na podstawie pierwszej części trylogii pt. Igrzyska śmierci” składa się z dwóch części. Dziś publikujemy część 1, a część 2 ukaże się tradycyjnie w ostatni czwartek kolejnego miesiąca.

Życzymy dobrej zabawy!

pytania i możliwości odpowiedzi; w tle obrazek przedstawiający wodę otoczoną gęstą zielenią

Kliknij tutaj, jeśli chcesz rozwiązać quiz

Jeśli chcesz pobrać quiz do wydruku, kliknij tutaj

Aby przejść do katalogu Biblioteki i sprawdzić dostępność tytułu, kliknij tutaj