Quiz literacki dla młodzieży na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego pt. „Zbrodnia i kara”

Powiększ obrazWystawka książek.

Zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież, do rozwiązania quizu na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego pt. „Zbrodnia i kara”.

Jest to uznana za arcydzieło literatury światowej powieść psychologiczna, samego autora zaś nie bez powodu nazywa się mistrzem tego gatunku. Pisarz nie tylko po mistrzowsku ukazał anatomię zbrodni, ale również stworzył niezwykłe studium umysłu i uczuć ludzkich doskonale wykreowanych bohaterów – zarówno tych pierwszo-, jak i drugoplanowych.

Powieść porusza jednak nie tylko tematykę zbrodni czy mrocznych stron ludzkiej psychiki, ale również wielu problemów społecznych, tj. alkoholizmu, biedy czy prostytucji, trawiących społeczność Petersburga – miasta kontrastów społecznych. Pisarz dowiódł swego kunsztu literackiego, niezwykle umiejętnie łącząc te różne wątki (społeczny, filozoficzny, psychologiczny oraz kryminalno-detektywistyczny) w jedną spójną całość.

Lektura zdecydowanie nieprzeciętna, ciekawa i poruszająca, skłaniająca do głębszej refleksji być może również nad samym sobą. Gorąco polecamy.

Zatem do dzieła😊

quiz na podstawie powieści Zbrodnia i kara, polegający na dopasowaniu do postaci ich cech charakteru i opisów

Kliknij tutaj, jeśli chcesz rozwiązać quiz

Kliknij tutaj, jeśli chcesz pobrać quiz do wydruku.

Kliknij tutaj, aby przejść do katalogu Biblioteki i sprawdzić dostępność powieści Fiodora Dostojewskiego pt. „Zbrodnia i kara”.