Quilling – warsztaty dla początkujących w WP130

Powiększ obrazquilling warsztaty

11 lutego w Wypożyczalni nr 130 o profilu pedagogicznym odbyły się pierwsze warsztaty twórcze pt. Quilling dla początkujących” w ramach projektu pt. „ Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na 2019 rok.
Spotkanie poprowadziła instruktorka rękodzieła pani Monika Skowrońska.

Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki, służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru. Zwija się je i formuje, nadając zamierzone kształty. Tak przygotowane elementy przykleja się na zdobioną powierzchnię lub tworzy samodzielne kompozycje. Aby rozpocząć przygodę z quillingiem wystarczy kolorowy papier pocięty w wąskie paski, nawijak, klej i sprawne palce.

W naszych warsztatach brały udział dzieci i dorośli. Uczestnicy poznali podstawy quillingu. Instruktorka przedstawiła jak najprościej i najtaniej zacząć się bawić tą techniką.

W rodzinnej atmosferze podczas warsztatów powstały piękne kolorowe dzieła, a uczestnicy tak się „wkręcili” w zwijanie i formowanie papierowych pasków, że obiecali kontynuować swoją przygodę z quillngiem.