Przez Tybet i Himalaje

Powiększ obrazPrzez Tybet i Himalaje

13 marca Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 miała przyjemność gościć panią podróżnik, która była w Himalajach. Zgromadzonym na spotkaniu dzieciom  ze Szkoły Podstawowej nr 275 z Oddziałami Integracyjnymi im. Artura Oppmana podróżniczka opowiedziała jak wygląda życie w tym trudno dostępnym rejonie świata, jacy są ludzie tam  mieszkający, co jedzą  i co piją oraz po co im mandale. Przywiozła ze sobą także tybetańskie flagi modlitewne zawieszane w górach tak by poruszał nimi wiatr roznosząc po świecie modlitwy.

Nie lada atrakcją dla młodych słuchaczy okazał się tybetański gong, którego bardzo mocne brzmienie zadziwiło zarówno dzieci jak i obecnych w bibliotece czytelników. Nasi goście mieli okazję także zagrać na tybetańskiej śpiewającej misie i dzwonkach oraz obejrzeć młynek do modlitwy. Dzieci skosztowały również specjalnie dla nich przygotowanej tybetańskiej herbaty z imbirem, której słodki smak przypadł wszystkim do gustu.

Kulminacją wspaniałych warsztatów było wykonanie tybetańskich dzwonków z papieru oraz lampionów, z których każdy został opatrzony pieczęcią ze smokiem.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.