„Przerabiaj, nie wyrzucaj – malujemy buty, kurtki i dżinsy”- warsztaty w Czytelni Naukowej

Powiększ obraz„Przerabiaj, nie wyrzucaj - malujemy buty, kurtki i dżinsy”- warsztaty w Czytelni Naukowej

12 października w Czytelni Naukowej nr I odbyły się warsztaty pt. „Przerabiaj, nie wyrzucaj -malujemy buty, kurtki i dżinsy”.

Wiele ubrań w szafie skrywa się i nie są często noszone. A przecież można nadać im indywidualnego stylu, przerabiając je. Białe tenisówki mogą być ciekawsze, gdy zostaną pomalowane i będą wówczas unikatowe. A dżinsy zyskają nowy wygląd.

Grupa, która brała udział w warsztatach,  przyniosła do przerobienia tenisówki, spodnie i koszule dżinsową. Przemyślane wzory pojawiły się po krótkim wstępie i objaśnieniu jak to zrobić. Sposób malowania na tkaninie wydaje się być trudny, choć wcale taki nie jest. Jeżeli już poznamy wszelkie tajniki możemy spróbować licznych kombinacji. I zdecydowanie rozwinąć umiejętności oraz zaszaleć twórczo. Była to ciekawa zabawa, w efekcie której powstały niepowtarzalne wzory.                                                                                                             A nad wszystkim czuwała i doradzała Luiza Poreda,  która jest „samoukiem z wyboru, zawsze chciała tworzyć po swojemu”.

(…) Maluję i rysuję po drobnych przedmiotach, takich jak pudełka, szkatułki, świeczniki, biżuteria, drewniane talerze, buty i ubrania. Wykonuję projekty naścienne w prywatnych domach i lokalach użytkowych. Od 2014 roku intensywnie maluję kolorowe i czarno-białe obrazy na pięknych, starych meblach dla Art Popo. Są one – obok rysowania – moim ulubionym sposobem wyrazu (…)

Źródło: https://luizaporeda.weebly.com/informacje.html

Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.