Przedszkolaki poznają historię książki w BD65

Powiększ obrazPrzedszkolaki poznają historię książki w BD65

W pierwszej połowie lutego,  Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 65  odwiedzały  dzieci z różnych grup wiekowych z  Przedszkola  nr 91. Tematem przewodnim  naszych spotkań była  „Książka i jej historia”. W trakcie zajęć mali czytelnicy dowiedzieli się skąd się wzięło słowo pisane  i  zdobyli  ogólną wiedzę  o książce.

Wykorzystując tablicę  magnetyczną, poprzez wspólną zabawę nasi mili goście  zapoznali  się również z jej budową.  Największym zainteresowaniem  wśród przedszkolaków cieszył się jednak pokaz książek: książek 3D, książek w formie audiobooków, książek cyfrowych w czytnikach, a także książek obrazkowych przedstawianych w teatrzyku  Kamishibai.  Korzystając  z okazji dzieci  wysłuchały i obejrzały przyrodniczą  opowiastkę  pt. „Groszki”.  Po małym „spektaklu”,   prezentacja audiowizualna  „Jak powstaje książka?”,  przybliżyła dzieciom  nie tylko historię woluminów,  ale także pracę pisarza, ilustratora i drukarza.

Na koniec zajęć mali bibliofile  tworzyli  książeczki ze swoimi ulubionymi bohaterami,  wykorzystując technikę kolorowania.

Dziękujemy za miłe odwiedziny.