Przedszkolaki i komputer w BD65

Powiększ obrazPrzedszkolaki i komputer w BD65

Komputery początkowo były używane wyłącznie do celów wojskowych. Z biegiem czasu stały się powszechnym urządzeniem cyfrowym. Obecnie liczba osób korzystających z komputerów jest bardzo duża i z każdym rokiem stale się powiększa.

Podobna sytuacja dotyczy Internetu – liczba osób korzystających z niego rośnie w olbrzymim tempie. Teraz komputer z Internetem ma prawie każdy, w pracy lub w domu. W kwietniu i na początku maja br. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 zorganizowaliśmy cykl spotkań pt.: „Przedszkolaki poznają komputer”, mających na celu przybliżenie najmłodszym czytelnikom podstawowych wiadomości o tych niezwykłych, ułatwiających życie „maszynach” . Nasi mili goście z Przedszkola nr 120 z wielkim zapałem „chłonęli” wszystkie informacje z tej dziedziny. Na początku spotkań dzieci poznawały budowę i rodzaje tych wspaniałych urządzeń. Następnie w trakcie prezentacji multimedialnej dyskutowaliśmy o roli jaką komputery odgrywają w naszym życiu. Przedszkolaki zobaczyły możliwości Internetu, czyli skomplikowanego systemu połączeń pomiędzy komputerami, pozwalającego na swobodny przepływ różnych informacji. Duży podziw u dzieci wzbudził nasz biblioteczny system Mateusz i jego Katalog Centralny. Wyszukiwaliśmy w nim książki z ulubionymi, bajkowymi bohaterami. Po pokazie mali informatycy wysłuchali pouczającej opowiastki S. Jennings „Franklin i komputer” .

Na zakończenie dzieci pięknie pomalowały kolorowanki kaczora Donalda grającego w grę komputerową.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!