Poznajemy sekrety Biblioteki Publicznej w BD65

Powiększ obrazPoznajemy sekrety Biblioteki publicznej BD65

W listopadzie i grudniu, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 gościła uczniów klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 285. Były to spotkania poświęcone zwiedzaniu naszej placówki.

Nasi mili goście poznali zasady jakie panują w bibliotece, obejrzeli księgozbiór i układ książek na półkach. Staraliśmy się również przybliżyć młodzieży nasz nowy katalog wyszukiwania książek w systemie Mateusz i zaznajomić ją z jego licznymi nowinkami i możliwościami ułatwiającymi korzystanie z biblioteki. Prezentacja multimedialna pt. „Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65” pokazała młodym czytelnikom jak wspaniale można spędzać czas w naszej placówce. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się pokaz książek w tym wielu albumów i książek 3D, a także licznych nowości książkowych.

Pod koniec zajęć wspólne tworzyliśmy zakładki do książek. Pomysłów nie brakowało. Niektórzy artyści stworzyli prawdziwe arcydzieła.

Dziękujemy za miłe spotkania!