„Poznaję Świat Pieniędzy”- w BD12

Powiększ obraz„Poznaję Świat Pieniędzy”- w BD12

„Poznaję Świat Pieniędzy – mądrze oszczędzam od najmłodszych lat”- Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W maju Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 12 odwiedzili przedstawiciele Fundacji grajWysoko, którzy przekazali dzieciom podstawowe informacje o świecie pieniędzy oraz pokazali im korzyści z oszczędzania poprzez gry, ćwiczenia i quizy. Zajęcia miały charakter interaktywny. Dzieci, które wzięły udział w spotkaniu wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, brały udział w grze edukacyjnej „Efekt Kuli Śnieżnej” uczącej korzyści z umiejętności zarządzania pieniędzmi, w tym aktywnego oszczędzania, układały puzzle i wysłuchały historyjki o oszczędzaniu. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jakie zabezpieczenia posiadają banknoty polskie, jak rozumieć niektóre pojęcia ze świata finansów, ponadto poznali takie terminy jak nominał, nitka metalowa, znak wodny czy mikrodruk.

Biblioteka otrzymała w darze książeczki edukacyjne „Zygzakiem przez Świat Pieniędzy” Dariusza Rębosza, które mogą zainteresować zarówno młodszych jaki i starszych czytelników.

Przedstawicielom Fundacji grajWysoko serdecznie dziękujemy za bardzo interesujące spotkanie.