„Poznaj Norwegię” – łamigłówka dla młodzieży i dorosłych

Powiększ obrazPoznaj Norwegię - gra w memory

Podróżowanie i zwiedzanie ciekawych zakątków świata to pasja wielu ludzi. W obecnych czasach trudno jest zwiedzać nowe kraje, w związku z tym chcemy zaprosić Państwa do przybliżenia sobie różnych ciekawostek na temat wybranych zakątków świata. Dziś zachwycająca fiordami Norwegia!

1. Średniowieczny skandynawski wojownik.
  2. Bergen – norweskie miasto znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
  3. Opera w Oslo. W 2009 budynek otrzymał nagrodę przyznawaną przez Unię Europejską dla współczesnej architektury.
  4. Holmenkollbakken – Oslo.
  5. Przysmak Norwegów – Grandiosa.
  6. Norwegia jest jego czołowym producentem na świecie.
  7. Lodowy hotel – Kirkenes Snow Hotel.
  8. Park Vigelanda. W parku znajduje się Ludzka Wieża Babel złożona ze 121 postaci ludzkich. W całym parku jest prawie 600 postaci.
  9. W Borgund znajduje się jeden z najpiękniejszych drewnianych kościołów w Norwegii.
  10. Lofoty – archipelag na Morzu Norweskim. Jedno z najlepszych miejsc do obserwowania zorzy polarnej.
  11. Stwór ze skandynawskich wierzeń ludowych.

Poznaj Norwegię - gra w memory

Kliknij tutaj, aby przejść do łamigłówki

Kliknij tutaj, aby sprawdzić w katalogu online biblioteki dostępność multimedialnego przewodnika po Skandynawii.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić w katalogu online biblioteki dostępność przewodników i innych książek o Norwegii.