Podsumowanie akcji „Lato w mieście” w BD52

Powiększ obrazprace plastyczne - ramka, serduszko słoneczno-kwieciste, zakładka

Wakacje minęły bardzo szybko i nadeszła pora na podsumowania akcji „Lato w mieście”.

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych nr 277 oraz 298. Na zorganizowanych przez nas zajęciach dzieci miały okazję poznać „zwierzaki-dziwaki”, zobaczyć wspaniałe miejsca na świecie (w sam raz na wymarzone wakacje) oraz zapoznać się ze sposobami dbania o nasze środowisko. Przygotowałyśmy prezentacje multimedialne, ciekawe quizy oraz zajęcia plastyczne, które bardzo spodobały się uczestnikom.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się „Biblioteczne bingo” . Okazało się, że nasi czytelnicy bardzo chętnie podejmują to czytelnicze wyzwanie. Z dumą możemy się pochwalić, że wydałyśmy aż 19 nagród.

Dla indywidualnych odbiorców przygotowałyśmy warsztaty decoupage. Motywami wyciętymi z serwetek ozdabialiśmy ramki na zdjęcia i podstawki pod kubki. Choć potrzeba było dużo precyzji i cierpliwości, to efekty prac są imponujące.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na inne wydarzenia organizowane w naszej bibliotece.