Piknik w parku przy ul. Siarczanej

Powiększ obrazstoisko biblioteki oferujące książki za grosik i warsztaty decoupage

Miejsce Aktywności Lokalnej Przystanek Siarczana skończyło dwa lata. Z tej okazji 19 września w parku przy ul. Siarczanej zostało zorganizowanych wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Między innymi odbywały się warsztaty pszczelarskie, zajęcia robienia latawców oraz wykonywania na lnianej torbie nadruku mapy ulubionych miejsc w Dzielnicy.

Biblioteka Publiczna na Targówku przygotowała warsztaty decoupage, podczas których miłośnicy rękodzieła samodzielnie mogli udekorować m.in. zakładkę do książki.

Zajęcia te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczyły w nich całe rodziny. Własnoręcznie przyozdobiona zakładka aż „prosiła się” o książkę, którą można było nabyć w naszym stoisku w bardzo atrakcyjnej cenie. Na mieszkańców czekały bestsellery ostatnich lat, beletrystyka, poradniki, lektury szkolne, klasyka…

Pomimo chłodnej pogody, goście na urodziny MAL-a przybyli licznie i świetnie się bawili. Muzyka, taniec, kiełbaski i szaszłyki z grilla, soki z owoców i warzyw oraz  zdrowe kiszonki dodawały energii uczestnikom pikniku. Na deser wszyscy zostali poczęstowani tortem urodzinowym. Życzymy „Stu lat”!