Piknik Europejski

Powiększ obrazPiknik Europejski

7 września na terenie Skweru 1 Dywizji Pancernej WP w sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann, odbyła się impreza plenerowa pn. „Piknik Europejski”, do udziału w której zapraszał Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa. To największe stołeczne wydarzenie promujące projekty dofinansowane z Unii Europejskiej.

Impreza miała charakter pikniku rodzinnego, z bogatą ofertą wydarzeń informacyjno-animacyjno-edukacyjnych. W miasteczku europejskim stoiska i działania prezentowało ponad 40 wystawców.  Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy była jednym z nich.

Biblioteka zaprezentowała galerię fotografii –  8 wybranych zdjęć wielkoformatowych pochodzących z wystawy fotografii wykonanych przez uczestników projektu „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym” oraz obdarowywała zainteresowanych przepisami potraw kuchni wielokulturowej, które były przyrządzane i degustowane podczas warsztatów kulinarnych towarzyszących ww. projektowi. Chętni mogli uczestniczyć w warsztatach rękodzieła –  zdobiąc techniką decoupage m.in. zakładki do książek. Biblioteka przedstawiła również swoją ofertę kulturalno-edukacyjną na sezon 2019/2020 i serdecznie zapraszała do odwiedzania Placówek naszej Biblioteki.

Pobierz plakat wydarzenia.