Pierwsze spotkanie z biblioteką w W85

Powiększ obrazdzieci zwiedzają bibliotekę, oglądają książki w regałach

6 lipca 2022 roku dwie grupy dzieci z przedszkola publicznego „Planeta Marzeń” odwiedziły Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 85. Dzieci z młodszej grupy były w bibliotece po raz pierwszy. Reakcja maluchów na tak wiele pięknych i kolorowych książek była zachwycająca.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania placówki. Najpierw dzieci zwiedzały pomieszczenie z księgozbiorem dla dorosłych, a potem salę z księgozbiorem dla dzieci i młodzieży. Skupienie uwagi na zasadach, jakie trzeba spełnić, aby stać się użytkownikiem biblioteki, było chwilami ponad siły młodych uczestników spotkania. Książki działały jak magnes. Dlatego dzieci pod opieką pań przedszkolanek dostały „kwadrans” na samodzielne przeglądanie książek, które je tak bardzo interesowały.

Kwadrans się mocno przedłużył. Po godzinie, z nieukrywanym żalem nadszedł czas powrotu do przedszkola. Panie przedszkolanki wypożyczyły dużo książek z legendami, które najbardziej zainteresowały młodych odbiorców. Żegnając się z biblioteką, przedszkolaki cały czas dopytywały się, kiedy znów tu przyjdą.

Dziękujemy wszystkim za wizytę i zapraszamy ponownie.