Pierwsze koty za płoty w BD12

Powiększ obrazdzieci słuchają bajki w teatrzyku kamishibai

Dlaczego warto przyjść do biblioteki? Jaką książkę wybrać? I którego spotkania kulturalno-edukacyjnego nie wolno Wam przegapić? Na te i inne pytania odpowiadali nasi bibliotekarze podczas sześciu wrześniowych lekcji edukacyjnych zorganizowanych dla uczniów lokalnych szkół i przedszkoli w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12.

W trakcie spotkań nie zabrakło wspólnych działań plastycznych, podczas których uczestnicy wykonali zakładki do książek, a także rozmów o bibliotecznym savoir-vivrze i przede wszystkim głośnego czytania. Bohaterowie książek dla dzieci również korzystają z biblioteki, dlatego uczestnicy usłyszeli jak ich ulubieńcy – Franklin, Kamyczek i Basia – radzą sobie miedzy półkami.